„Dotknięcie Anioła” laureatem „Kina z duszą”

„Dotknięcie Anioła” laureatem „Kina z duszą”


Miło mi poinformować, że IV edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą” , organizowanego przez Fudnację Areopag XXI, została zakończona wczorajszego wieczoru ogłoszeniem Laureatów. Nagrodę główną Festiwalu otrzymał

Marek T. Pawłowski reżyser filmu „Dotknięcie Anioła” za - jak uzasadniło Jury -  „dotknięcie tajemnicy życia w piekle Holocaustu". Druga Nagrodę Festiwalu, ufundowaną przez Fundację Misyjną Salvatti, otrzymał film

„Więzi" w reżyserii Zofii Kowalewskiej za „wzruszającą opowieść o  trudzie pojednania”. Wyróżnienie specjalne jury przyznało filmowi „Aleppo.Notatki z ciemności” w reżyserii Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego za „wstrząsające świadectwo o współczesnym świecie".

 Współorganziator festiwalu Centrum Myśli Jana Pawła II ustanowiło nagrodę inspirowaną osobą Jana Pawła II. Otrzymał ją Paweł Jóźwiak-Rodan za film „Pielgrzym” , który „zaprasza do wędrówki w poszukiwaniu prawdy".

W czasie dwudniowego festiwalu pokazaliśmy 26 filmów, z których jury wyłoniło laureatów. Wyboru dokonało jury w składzie: Maciej Drygas, Andrzej Musiał, Arkadiusz Golębiewski, Bartek Pulzyn, Grazyna Raszkowska, Ewa K.Czaczkowska. W czasie gali wystąpiła Marika.

Współorganizatorem IV edycji Festiwalu było Narodowe Centrum Kultury oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.

Zapraszamy za rok!

Zgłoś post do moderacji